Brave Reklam Ödülleri

Brave tarayıcı ile internette gezinirken brave reklam ödülleri sayesinde dijital para kazanın. Kazandığınız dijital paraları ister biriktirin, ister harcayın, ister paylaşın.

Neden Brave Reklam Ödülleri?

Dikkatiniz değerlidir. Brave’in Gizliliğe saygılı reklam ödülleriyle dijital para kazanabilir ve sevdiğiniz içerik oluşturuculara destek olabilirsiniz.


Eski tarayıcılarınız üzerinden bugüne kadar izlediğiniz tüm reklamları siz finanse ettiniz. Reklam izlediğiniz cihazları siz satın aldınız, reklamlar için internet kotasını siz harcadınız, reklamlar gösterilirken sizin cihazınızın pili harcadı ve hatta batarya ömrü kısaldı. En önemlisi ise reklamları izlerken sizin değerli ilginiz ve zamanınız “rızanız olmadan” reklam verenlere fayda olarak transfer edildi. 

Brave sizi yeni internete davet ediyor. Zamanınızın değerli olduğu, kişisel verileriniz gizli tutularak izlediğiniz reklamlar karşılığında ödüllendirildiğiniz bir internet.

Brave Reklam Ödüllerinde Sistem Nasıl Çalışıyor?

Brave Reklam Ödülleri, kullanıcıları, içerik oluşturucuları ve reklamcıları birbirine bağlamanın yeni bir yolu olan Basic Attention Token (BAT) jetonu üzerine inşa edilmiştir.


Reklam Ödüllerini açtığınızda, tarayıcınız ziyaret ettiğiniz sitelerde harcadığınız ilgiyi otomatik olarak hesaplamaya (yalnızca cihazınızın yerel depolama alanında) başlayacak. Her ay sonunda Brave, reklam izleyerek kazandığınız BAT jetonlarını yerel tarayıcı hesabınıza yatıracak, 
sizde dilerseniz ziyaret ettiğiniz sitelere paylarına düşen BAT miktarını bu hesaptan gönderebileceksiniz. Listeden desteklemek istemediğiniz siteleri kaldırabileceğiniz gibi dilediğiniz içerik oluşturuculara doğrudan bahşiş gönderebilir veya kimseye ödül göndermeyerek BAT jetonlarını biriktirmeyi tercih edebilirsiniz. Brave, her alanda olduğu gibi Brave ödüllerinde de seçimi tamamen kullanıcılarının tercihine bırakmış durumda. Üstelik Tüm Brave Ödülleri işlemleri anonim: hiç kimse kimin hangi siteleri desteklediğini göremez. Brave ise sadece yayıncılar özelinde toplam sağlanan desteği hesaplayabilir. 

BAT jetonları nereden alınır?

Hesabınıza dilediğiniz birimde para yatırabilir, reklam izleyerek BAT jetonu kazanabilirsiniz.


Brave Reklamları, Brave tarayıcıda varsayılan olarak aktiftir ve kullanıcılar görüntüledikleri her bir Brave reklamından Basic Attention Token (BAT) kazanır. Reklamlar, uygun bir zamanda web içeriğinden ayrı olarak kullanıcılara sunulur ve kullanıcıların kişisel bilgileri tamamen gizli ve anonim kalır. Brave Reklamları tarayıcı bildirimleri veya sponsorlu görsel olarak görüntülenebilir. Gün içerisinde görmek istediğiniz reklam sayısından tutunda sponsorlu resimleri gizlemek isteyip istemediğinize kadar Brave Reklamlarını her yönüyle kontrol edebilirsiniz. Brave, reklam verenlerden elde ettiği gelirinin % 70’ini reklam izleyen kullanıcıların hesaplarına aktarır. Bu jetonları biriktirebilir veya bu jetonlarla sevdiğiniz sitelere katkıda bulunabilirsiniz. Brave Reklamları dünyanın bir çok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de aktiftir ve her geçen gün Brave ağına reklam verenlerin ilgisi artmaktadır.

Brave Reklam Ödüllerinde gösterilen reklamların diğer reklamlardan farkları nelerdir?

Günümüz dijital reklamcılığında odak nokta şirketlerin sizinle ilgili olabildiğince fazla bilgi toplamasına dayanıyor. Brave Ödüllerinde, reklam eşleştirmesi doğrudan cihazınızda gerçekleştiğinden kişisel verilerinizin sızdırılması gibi bir durum söz konusu olamaz.

Brave Reklamları görüntülediğiniz internet içeriğinden bağımsız ve farklı bir şekilde gösterime sunulur. Boş sekme açtığınızda arka plan resmi olarak veya tarayıcıdan aldığınız sistem bildirimleri olarak Brave reklamları kullanıcılara iletilir. Brave Reklamları internette maruz kaldığınız diğer reklamlar gibi içerik içlerine veya tarayıcı penceresi etrafına yayılarak sizi rahatsız etmez.

Kullanıcılar Brave Reklamlarını tamamen kapatabilecekleri gibi reklam gösterim sıklığı derecesini de belirleyebilirler.  Reklamların ne zaman, nerede ve hangi sıklıkta gösterileceği ince ayarlarla kullanıcı tercihine bırakılmıştır. 

Brave Ödülleri, göz atma etkinliğinize göre size hangi özel reklamların gösterileceğini yerel olarak seçer. Ardından, reklam etkinliği arttırmak, kişisel ayrıntıları gizli tutmak ve reklam izleyen kullanıcıların ödül kazanmalarını sağlamak için anonim bir muhasebe ağı kullanır.

Brave görüntülediğiniz reklamlar için reklam verenlerden aldığı paranın %70‘ini kullanıcılarına aktarmaktadır.

Varsayılan ayar olarak Brave Kalkanı, sayfa içeriğine yerleştirilmiş gizliliği ihlal eden web reklamlarını ve iz sürücüleri engeller. Brave Ödüllerine katılmak ve Brave Reklamları görüntülemek, Brave Kalkanı ayarlarını değiştirmez. Brave Ödüllerinin bir parçası olarak görüntülenen Brave reklamları; web sitelerine yerleştirilmiş istilacı, performansı tüketen reklamlar gibi değildir.

BRAVE REKLAM ÖDÜLLERİNE DİLEDİĞİNİZ ANDA KATILIN VEYA ÇIKIN

Brave Reklam Ödüllerine katılmak ve içerik oluşturucuları desteklemek tamamen sizin seçiminize bırakılmıştır.

İnternette yer alan bilgilerin tamamı içerik oluşturucular tarafından oluşturulmuştur. Reklam gelirleri internette içerik oluşumunun devamlılığını sağlar. Ancak ne yazık ki aracılar ve büyük platform sahipleri, reklam gelirlerinin içerik oluşturuculara adil bir şekilde aktarılmasına olanak tanımaz. Kötü amaçlı yazılımlar, reklam sahtekarlıkları ve gelir elde etmek amacıyla oluşturulan yanıltıcı içerikler interneti verimsiz kılar. Brave Ödülleri, bu bozuk sistemi yeniler ve içerik oluşturucılara doğrudan destek için yeni bir yol sağlar. Brave onaylı bir içerik oluşturucunun para kazanmak için yapması gereken tek şey iyi içerik oluşturmaktır. Brave ödüllerinde bu sürecin her yönü kullanıcıların kontrolü altındadır. 

DİKKAT SİZİN, ÖDÜL SİZİN

İlginizi gösterdiniz, karşılığında ödülünüzü aldınız.

Reklam izleyerek, içerik üreterek, bahşiş toplayarak kazandığınız BAT ödülleri tamamen size aittir. Dilediğiniz zaman, dilediğiniz kripto para borsasına veya dilediğiniz Banka hesabına ödüllerinizi aktarabilirsiniz.

Apple düzenlemeleri doğrultusunda artık iPhone ve iPad kullanıcıları dikkat ve ilgilerinden ötürü ödül kazanamıyor ve favori yayıncılarına bahşiş gönderemiyor. Bu değişiklikler Masaüstü ve Android kullanıcıları için geçerli değil. Konu hakkında Apple ile görüşmeler devam ediyor.