Brave Software açık kaynak kodlu arama motoru Tailcat’i satın aldığını duyurdu. Tailcat, Brave Search’ün temelini oluşturacak. Brave Search ve Brave tarayıcı, başarısını kullanıcıların internette attığı her adımı izlemeye dayandıran Google Chrome ve Google Arama motoruna karşı gizliliği koruyan ilk bağımsız alternatif olarak öne çıkmaya devam ediyor.

Günümüzde neredeyse tüm arama motorları Big Tech şirketleri tarafından oluşturulmuş durumda. Buna karşılık, Tailcat arama motoru, kullanıcı mahremiyetinden ödün vermeden başarılı sonuç sunabilen, tamamen bağımsız bir dizinin üzerine inşa edilmiş. Tailcat arama motoru, arama sonuçlarını iyileştirmek için kullanıcı IP adreslerini toplamıyor veya kişisel bilgileri kullanmıyor.

İnternetsiz nefes alamadığımız günümüz dünyasında gizlilik artık ana akım haline geliyor. Tüketiciler Big Tech şirketlerinden Whats up – Telegram geçişinde olduğu gibi kullanıcı bilgi gizliliğini önceleyen hizmetler talep ederken, Brave Search, gizliliği koruyan Brave ürünleri ailesine katılıyor. Brave tarayıcı, 2021’de benzeri görülmemiş bir büyüme kaydetti ve aylık 25 milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaştı. Önümüzdeki günlerde Brave, e-ticaret kullanımları da dahil olmak üzere blok zinciri tabanlı seçenekleri ve yeni gelişmeleri keşfedeceklerini duyurdu.

Brave Search’ı test etmek ile ilgileniyorsanız brave.com/search/.  adresinden bekleme listesine adınızı yazdırabilirsiniz.