2020 yılı içerisinde brave browser kullanıcı sayısı aylık 11.6’dan 25.4 milyona ve günlük 3.8’den 8.6 milyona ulaştı. Kullanıcıların günlük internet kullanımlarında gizlilik talepleri arttıkça, brave browser kullanıcı sayısındaki artış da ivmelenerek devam ediyor.

Brave ekosistemi sadece kullanıcılarla değil tüm katılımcılarla birlikte büyüyor. 2020 yıl sonu itibariyle Brave ağına kayıtlı Onaylı İçerik Oluşturucu sayısı 1 milyonu geçti.

2020 yılı içerisinde Brave kullanıcıları, sevdikleri yayıncı ve yaratıcılara 26 milyon BAT (Temel Dikkat Jetonu) bahşiş gönderdiler.

BAT ağı 12 milyonun üzerinde cüzdan ve aylık 4,3 milyon transfer hacmiyle büyümeye devam ediyor.

Brave Software’in reklam gelirleri son 16 ayda 28 kat arttı. Brave reklam kampanyaları şu anda yaklaşık 200 ülkede, 2 milyondan fazla kullanıcıyla destekleniyor. 2020 yılı içerisinde Verizon, The Home Depot, The New York Times, Progressive Insurance, Newegg, Chipotle, Chess.com, Privacy.com, PayPal / Honey, Ledger, Amazon, Harry’s gibi markalar ve 465’in üzerinde reklamverenle 2800’den fazla reklam kampanyası gerçekleştirildi. Brave reklam kampanyalarının ortalama TO (tıklama oranı) sektör ortalamasının 5 kat üzerinde, yüzde 9, olarak ölçüldü ve çoğu markada daha da yüksek etkileşimler gözlemlendi.

Brave’in CEO’su ve kurucu ortağı Brendan Eich “25 milyon kişi, gizliliklerini korumak ve internette kontrolü yeniden ele almak için Brave’e geçiş yaptı. Kullanıcılar, internette gezinmenin en keyifli yolunun Brave indirmek olduğunu kavrıyorlar ve gözetlenme ekonomilerini kenara atıp bunun yerine reklam izleyerek ödüllendirildikleri Brave tarayıcıya geçiyorlar, ” diyor ve 2021’de kullanıcılarına daha yenilikçi gizlilik koruma araçları getireceklerini müjdeliyor.

Bakalım brave’in yeni internet anlayışı 2021 yılında nasıl performans gösterecek.

————————————————————————————————————————————————————————————————–

Brave tarayıcı; chromium altyapısı üzerinde inşa edilen, açık kaynak kodlu, dijital para tabanlı, yeni nesil internet tarayıcısıdır. Brave tarayıcı; Google Chrome, Firefox ve Edge gibi geleneksel internet tarayıcılarına kıyasla kullanıcı mahremiyetine daha fazla önem verir. Dahili reklam engelleyicisi olan brave tarayıcı ile iz sürücü yazılımlar ve reklamlar internet sayfaları açılmadan önce bloklanır, böylece internet daha hızlı, daha gizli ve daha güvenli hale getirilir. Brave tarayıcıda reklam izlemek tercih meseledir. Tarayıcı ayarlarından reklam gösterimine onay veren kullanıcılar izledikleri reklam karşılığında dijital para ile ödüllendirilir. Kullanıcılar reklam izleyerek biriktirdikleri dijital paraları internette nitelikli içerik oluşturan yayıncılara bahşiş olarak gönderebilir, düzenli aylık katkı sunabilir veya dijital para hesaplarına aktarabilir. Kullanıcıların, yayıncıların ve reklamverenlerin çevrimiçi etkileşimde bulunma şeklini temelden değiştiren brave tarayıcı; Windows, macOS, Linux, Android ve iOS için 80 dilde indirilebilir. Brave tarayıcıyı ücretsiz olarak indirmek ve gelişmelerden haberdar olmak için bravetarayıcı.com adresini ziyaret edin.