Kullanıcılar internette mahremiyetlerini korumak için giderek daha fazla gizliliği koruyan araçları benimserken, Brave aylık 36,2 milyon ve günlük 12,5 milyon günlük aktif kullanıcıya ulaştı.

Brave ekosistemi tüm katılımcılarıyla (kullanıcılar, içerik oluşturucular ve reklamcılar) birlikte büyümeye devam ediyor. Brave 1,2 milyon onaylı içerik oluşturucuya ulaştı. Brave kullanıcıları sevdikleri yayıncı ve yaratıcılara 39 milyondan fazla Basic Attention Token (BAT) katkıda bulundu. Brave kullanıcıları, hem masaüstünde hem de Android’de internet sitelerine, YouTube, Twitch, Twitter, GitHub gibi sosyal medya platformlarında içerik üreten yayıncılara bahşiş gönderebiliyor…

Brave’in, kullanıcıların gizliliği koruyan reklam platformu Brave Ads cirosunu son 18 ayda 14 kat arttırdı. Brave Reklam kampanyaları, 7,5 milyardan fazla reklam gösterimiyle yaklaşık 200 ülkede destekleniyor. PayPal, Toyota, Mastercard, Intel, Crocs, BMW, Keurig, American Express, Budweiser, Walmart, Amazon ve The Home Depot gibi ana akım markaların yanı sıra Binance, Coinbase, Crypto.com, eToro, Gemini ve Solana gibi büyük kripto para aktörlerinden oluşan 795 reklam verenle 4.540’ın üzerinde reklam kampanyası yapıldı.  Sektör ortalaması %2 iken Brave Reklam kampanyaları için ortalama tıklama oranı (TO) %8 olarak gerçekleşti ve birçok marka özelinde daha da yüksek etkileşim gözlemlendi.

Brave ayrıca gizliliği koruyan haber okuyucusu Brave News’in yanı sıra gizliliği koruyan arama motoru Brave Search’ü de piyasaya sürdü ve tarayıcısını Chrome ve Google Arama’ya gerçek bir alternatif olacak şekilde süper uygulamalarla donattı. Güvenlik Duvarı ve VPN hizmetlerinin yanı sıra Brave, iOS cihazlar için, kullanıcıların popüler platformlarda beğendikleri içeriklere tek bir listede erişmelerini sağlayan Brave Playlist de kullanıma sundu.

Brave açık kaynak kodlu internet tarayıcı, kullanıcılara daha gizli, daha güvenli ve 3-6 kata kadar daha hızlı bir tarama deneyimi sunuyor. Brave kullanıcıların, yayıncıların ve reklamcıların çevrimiçi etkileşim şeklini temelden değiştirirken, Web’i gizliliği koruyan reklamlar ve ödüllerden oluşan yeni bir dikkat tabanlı platform aracılığıyla finanse ediyor. . Brave, Windows, macOS, Linux, Android ve iOS için 80 dilde indirilebilir. Ücretsiz indirmek için brave.com’u ziyaret edin