Bugünden itibaren Brave Ödülleri katılımcıları Basic Attention Token’lerini (BAT) saklamak için Gemini Borsasında bulunan BAT Cüzdanlarını kullanabilecekler.

Brave masaüstü güncellemesi sürüm 1.29 ile birlikte Brave Ödül Cüzdanına Gemini Cüzdan seçeneği geldi. Android uygulamasına Gemini desteği ise bir sonraki sürümde gelecek.

Brave’in CEO’su ve kurucu ortağı Brendan Eich “Gemini ile ortaklığımız bahşiş cüzdanları ve Gemini Trading Widget ile bir yıl önce başladı. Brave Ödülleri katılımcılarına BAT’larını sorunsuz bir şekilde kullanmalarını sağlayacak entegre bir saklama cüzdanı sunmaktan heyecan duyuyoruz. Amacımız, BAT’ı herkes için kolayca erişilebilir hale getirmek. Gemini ile yapılan entegrasyon, kullanıcılara BAT’larını birkaç basit tıklamayla taşımalarına olanak tanıyor.” dedi.

Brave masaüstü kullanıcıları, Uphold Cüzdanına alternatif olarak Gemini Cüzdanını tercih edebilecekler. Gemini hesabına en fazla dört kullanıcı profili bağlanabiliyor ve Gemini Borsasında Cüzdan onayı için herhangi bir BAT bakiyesi bulundurma koşulu yer almıyor. Gemini Borsasında kimlik doğrulaması Pasaport ile yapılırken üyelik sürecini tamamlayarak Gemini Borsasında hesap açan kullanıcılar +5 BAT ile ödüllendiriliyor. Brave & Gemini entegrasyonu aşağıda belirtilen şekilde ilerleyecek;

  • Kullanıcılar “Cüzdanı doğrula”ya basıp Gemini Cüzdanını seçtiklerinde Gemini Borsasına yönlendirilecekler. Bu aşamada mevcut Gemini hesaplarına giriş yapabilecekleri gibi yeni bir hesap da açabilecekler. Cüzdan onaylandıktan sonra tahakkuk edecek tüm BAT’lar otomatik olarak Gemini Borsasına gönderilecek. (Hali hazırda Uphold cüzdanında bulunan BAT’lar aktarma işlemine dahil edilmeyecek.)
  • Brave Ödüllerinde gösterilen BAT bakiyesi, Gemini üzerinden satın alınmış/alınacak BAT’lar da dahil olmak üzere Gemini hesabındaki tüm BAT bakiyesini gösterecek. Bu BAT bakiyesi Brave Ödülleri ekosisteminde kullanılabilecek.
  • İçerik oluşturuculara gönderilen bahşişler doğrudan Gemini hesabından çekilerek içerik oluşturuculara aktarılacak.

Kullanıcılar gizliliğe saygılı Brave Reklamlarını izleyerek BAT kazandıklarında, BAT ödemeleri doğrudan Gemini hesaplarına “para yatırma” açıklamasıyla geçecek. Bu, kullanıcıların “reklam kazançlarımı talep et” düğmesine basmalarına ve her ay bir CAPTCHA tamamlamalarına gerek kalmayacağı anlamına geliyor.

Bir kullanıcı Uphold Cüzdanını zaten doğrulanmışsa ancak Gemini Cüzdanına geçmek istiyorsa, Uphold hesabının Brave Ödül cüzdanından bağlantısını kesmesi ve ardından Gemini seçeneğini seçerek yeniden doğrulama yapması gerekiyor..