Yeni Brave Cüzdanının kullanıma sunulmasıyla birlikte kullanıcıların takas ücretlerinin %20’sini geri almalarını sağlayacak “Brave Takas Ödül Programı” uygulamaya konulacak. Bu Blog yazısını yeni ödül programının detaylarını paylaşmak amacıyla yazdık. 

Geçtiğimiz günlerde BAT Yol Haritası 2.0‘ın önemli bir kilometre taşı olan Brave Kripto Cüzdanı ve Brave Takas hizmetlerini duyurmuştuk.  Masaüstü ve mobil cihazlar için gelecek güncellemeyle birlikte milyonlarca kişiye web3’e, gelişmekte olan finansal protokollere ve yeni Brave Ödüllerine giriş ve erişim imkanı sunulacak.

Brave Cüzdanı

Brave Ödülleri, Brave Cüzdanına entegre edilecek. Kullanıcılara dönem içinde kazandıkları ve katkıda bulundukları BAT tutarlarına ilişkin dökümler ve önceki ayların hesap özetlerine erişim imkanı sunulacak.

Cüzdan’da Ödül Özeti Dökümü

Cüzdandaki Ödül Beyanı

Cüzdandaki Ödül Ayarları

Programa genel bakış

MetaMask ve diğer DEX takas hizmeti sağlayıcılarına benzer bir şekilde, Brave, takas hizmetini sağlarken takas tutarının küçük bir yüzdesini komisyon olarak alıyor. Her ayın toplam Brave Takas komisyonlarının %20’si Takas Ödül Programına tahsis edilecek. 

Brave Ödüllerine dahil olan Brave Takas kullanıcıları, Takas işlem ücretlerinin %20’si tutarında aylık indirim alacaklar. 

Brave Ödüllere dahil olmak demek varsayılan olarak Brave Reklamları etkinleştirerek reklam izleyerek BAT kazanıyor olmak demek.

Takas Ödülleri dağıtımı

Brave Takas Ödül Programını aylık toplam takas gelirinin %20’siyle finanse edecek. Ödül programında kullanılmak üzere takasa konu edilen token ve coinlerin komisyon ücretlerinin %20’si kadarıyla USD karşılığında BAT satın alacak. Brave tarafından yapılan BAT alımları, Brave Şeffaflık Raporundaki Takas Ödülleri bölümüne eklenecek.

Brave Ödül cüzdanlarını bir ortak cüzdan hizmetiyle (Uphold, Gemini vb.) doğrulamamış Takas Ödülü kullanıcıları, takas ödüllerini Brave Ödülleri ekosisteminde kullanılacak şekilde aylık sanal BAT olarak kazanacaklar.

Brave Ödül cüzdanlarını doğrulamış Takas Ödülü kullanıcıları ise BAT indirimlerini Ödül cüzdanlarına BAT yatırma işlemleriyle alacaklar. 

Brave Takas Ödülleri Programı, program başlatıldığında brave.com’daki hizmet koşullarında yer alan hüküm ve koşullara tabi olacak.

Sonuç

Takas Ödülleri Programına katılanlar, hem Brave reklam sisteminden ödüller hem de takas ücretlerini etkin bir şekilde azaltan Takas Ödülleri indirimleriyle BAT kazanacaklar.

Brave Software ekibi Takas Ödülü Programıyla Brave kullanıcılarına ilave BAT kazanma imkanı yarattıkları için büyük bir heyecan ve mutluluk duyuyor. Brave Cüzdanın yeni sürümü hazırlanırken Program hakkında daha fazla güncelleme yapmaya hazırlar. Bu doğrultuda Brave ve BAT Topluluğu ile etkileşime geçmek ve onlardan geri bildirim almak istiyorlar. Program hakkında görüş ve önerilerinizi yazarak onlara ulaştırmamızı sağlayabilirsiniz.