Brave tarayıcısına entegre edilmiş, gizliliği koruyan haber okuyucusu Brave Today, artık kullanıcılar için özelleştirilebilir RSS beslemeleri de sunuyor. Bu özellik bugün Brave’nin iOS uygulama güncellemesiyle (sürüm 1.24) apple kullanıcılarına sunuldu ve yakında Brave masaüstü tarayıcısına da eklenecek. Brave today, kullanıcılara en sevdikleri yayıncı, oluşturucu veya podcaster’ların RSS beslemelerini tarayıcı arkaplanına eklemelerine imkan sağlıyor. Böylece Brave; kullanıcılar için, internetin ana kumanda merkezi haline dönüşüyor.

Brave Today, geçen Aralık ayında kullanıma sunulmuştu ve Brave tarafından belirlenen 16 kategoride 300’den fazla içerik kaynağı kullanıcılarca eklenip çıkartılabiliyordu. RSS beslemelerini manuel olarak ekleme işlemi oldukça basit: Tarayıcı Ayarlarında, Brave Today özelliğinin altında yer alan “Kaynak Ekle” ye dokunmanız ve ardından web sitesi alan adını yazmanız yeterli. Feed’inizi seçtikten sonra Brave Today, kaynaklarınızdan içerik alacak ve Brave Today akışına otomatik olarak ekleyecek. Brave Today’e şimdilik en fazla 5 manuel RSS kaynağı eklenebiliyor . Brave Software ekibi yakında kullanıcıların sınırsız sayıda RSS ekleme işlemi yapılabileceğini duyurdu.

Her zaman olduğu gibi, Brave Today’de de kişisel veriler ve tarama faaliyetleri cihazdaki Brave tarayıcısında konumlandırılıyor. RSS içeriği doğrudan haber kaynağından çekiliyor. Brave tarayıcı, Brave sunucularına uğramadan Brave Today akışını kullanıcılara sunuyor. Kısaca Brave RSS beslemeleri hakkında hiçbir zaman hiçbir şeyi bilmiyor.