Brave Tarayıcı ile reklam gelirleriyle tahrip olmuş ormanları ağaçlandıran “Ecosia arama motoru” iş birliğine gitti ve artık “Ecosia” Brave kullanıcıları için standart bir arama motoru seçeneği!Brave tarayıcı ve Ecosia’nın iş birliği; etik değerler üzerine çözüm inşa eden teknoloji şirketlerinin yakınlaşmalarına güzel bir örnek. Ecosia gelirlerinin %80’ini  çevreye adamış durumda ve bu misyonla kurulduğu 2009 yılından bugüne kadar 117 milyon ağacın dikilmesini sağladılar.

Brave tarayıcı’nın gizlilik odaklı internet anlayışına paralel bir şekilde Ecosia arama motoru üzerinden yapılan aramalar anonim bir şekilde şifrelenerek geçici olarak kaydediliyor, Ecosia’da iz sürücü yazılımlarla kullanıcı profilleri çıkartılmıyor ve kullanıcı bilgileri reklamcılara satılmıyor.

Ayarlar, tercihler, arama motoru menüsünden Ecosia’yı varsayılan arama motoru olarak ayarlayabilir, seçiminizle küresel çapta faaliyet gösteren çevreci bir kuruluşa destek olabilirsiniz.

——————————————————————————————————————————————————————————————————-

,

Brave tarayıcı; chromium altyapısı üzerinde inşa edilen, açık kaynak kodlu, dijital para tabanlı, yeni nesil internet tarayıcısıdır. Brave tarayıcı; Google Chrome, Firefox ve Edge gibi geleneksel internet tarayıcılarına kıyasla kullanıcı mahremiyetine daha fazla önem verir. Dahili reklam engelleyicisi olan brave tarayıcı ile iz sürücü yazılımlar ve reklamlar internet sayfaları açılmadan önce bloklanır, böylece internet daha hızlı, daha gizli ve daha güvenli hale getirilir. Brave tarayıcıda reklam izlemek tercih meseledir. Tarayıcı ayarlarından reklam gösterimine onay veren kullanıcılar izledikleri reklam karşılığında dijital para ile ödüllendirilir. Kullanıcılar reklam izleyerek biriktirdikleri dijital paraları internette nitelikli içerik oluşturan yayıncılara bahşiş olarak gönderebilir, düzenli aylık katkı sunabilir veya dijital para hesaplarına aktarabilir. Kullanıcıların, yayıncıların ve reklamverenlerin çevrimiçi etkileşimde bulunma şeklini temelden değiştiren brave tarayıcı; Windows, macOS, Linux, Android ve iOS için 80 dilde indirilebilir. Brave tarayıcıyı ücretsiz olarak indirmek ve gelişmelerden haberdar olmak için bravetarayıcı.com adresini ziyaret edin.